Poskytované služby - zubní implantáty

Zubní implantáty

Zubní implantát je titanový šroubek, který se umístí do čelisti namísto chybějícího kořene původního zubu. Dlouholetý výzkum prokázal, že titan lidský organismus velmi dobře snáší a že kost k titanu dobře přilne. V současné době se náhrada implantátem stává metodou první volby. Zubním implantátem můžeme nahradit ztracený zub bez nutnosti brousit a spojovat sousední zuby do můstku. Implantáty mohou zajistit stabilitu snímatelné celkové náhrady nebo pomohou ukotvit pevnou zubní náhradu u bezzubých čelistí. Zubní implantát výrazně dokáže zlepšit funkci a estetiku chrupu a u bezzubých pacientů změnit kvalitu života.

Zavedení implantátu se provádí v ordinaci na zubařském křesle a je za použití lokální anestezie zcela bezbolestné. Zavedení jednoho implantátu trvá přibližně dvacet minut. Po zákroku odcházíte domů. Implantát se v kosti vhojuje čtyři týdny až tři měsíce, po tuto dobu není v ústech vidět. Následně je možno vyrobit zubní náhradu. Při náhradě předního zubu lze někdy od vhojovacího období zcela upustit – korunka či můstek se vyrobí ihned.

Každý implantát potřebuje pro dokonalé vhojení dostatek kosti, která někdy po ztrátě zubů u pacientů chybí. Provádíme navýšení kostní hmoty (augmentaci) současně se zaváděním zubního implantátu nebo jako přípravu před vlastní implantací. Zákrok je pro pacienta nenáročný.

Používáme pouze špičkové výrobky té nejvyšší kvality. Pro ty nejnáročnější pacienty jsme zvolili osvědčené švýcarské implantáty značky Straumann, jejichž výrobci se opírají o více než 40 let klinických výzkumů. Jsou spolehlivé, jednoduché, flexibilní a hlavně klinicky prověřené. Vyznačují se zkrácenou dobou hojení a širokou škálou možností výběru vhodné zubní náhrady.

Pokud máte zájem o implantologickou konzultaci nebo potřebujete více informací, můžete navštívit naše specializované stránky.