Poskytované služby - ošetření kořenových kanálků

plnění kořenových kanálků

Každý zub má uvnitř zubní dřeň, která zajišťuje výživu a inervaci. Hluboký kaz, vlasová prasklina nebo úraz mohou zbůsobit průnik infekce nebo odumření zubní dřeně a chceme-li tento zub zachránit, je nutné kořenové kanálky endodonticky ošetřit.

Pokud se pro endodontické ošetření rozhodneme, je nejprve odstraněna infekční nebo odumřelá zubní dřeň. Poté se pomocí speciálních nástrojů vyčistí a rozšíří kořenové kanálky a za průběžného výplachu dezinfekčním roztokem se zbaví infekce.Po dostatečném rozšíření, dezinfekci a vysušení je kořenový kanálek připraven na definitivní zaplnění.

U lehčích případů můžeme postižený zub ošetřit v jedné návštěvě, pokud došlo k zánětu i v okolí kořenového hrotu, je většinou k úspěšnému ošetření potřeba více návštěv.

Dobře endodonticky ošetřený zub může sloužit celý život. Vzhledem k tomu, že takto ošetřené zuby jsou křehčí než zuby se dření a zejména u stoliček a premolárů hrozí že prasknou, je velmi důležité následné postendodontické ošetření.

U zubů, které nejsou příliž oslabené je vhodná bílá fotokompozitní výplň, při větším oslabení zubních tkání používáme keramickou inlay, onlay nebo korunku. Můžeme použít rovněž čep ze skelných vláken a plastickou dostavbu z fotokompoziního materiálu. Amalgámové výplně jsou pro endodonticky ošetřené zuby nevhodné.