Poskytované služby - prevence a dentální hygiena

Dentální hygiena a prevence

Téměř vždy lze onemocnění zubů a dutiny ústní předcházet. Preventivní prohlídky v kombinaci s dentální hygienou Vám pomohou ušetřit finanční prostředky spojené s případným dalším ošetřením komplikací zubního kazu

V mnoha zemích je péče dentální hygienistky samozřejmostí. Také u nás je dentální hygienistka členem našeho stomatologického týmu. Cílem její práce je zabránit vzniku onemocnění v dutině ústní a případně již vzniklé onemocnění vyléčit či zastavit. Nejde jen o prevenci zubního kazu, ale také o onemocnění dásní. Služby dentálních hygienistek jsou důležité nejen ze stránky léčebné, ale i estetické.

Dentální hygienistka Vám během jediné návštěvy podrobně vysvětlí a prakticky ukáže, jak o Vaše zuby správně pečovat. Poradí, jaké dentální pomůcky jsou pro Vás vhodné a jak je používat.

Dentální hygienistka provádí instruktáž a dokonalé odstranění zubního kamene a plaku v dutině ústní. Dále může provádět pískování (airflow) a bělení zubů. Doporučené pomůcky (mezizubní kartáčky, dentální nitě, atd.) si můžete zakoupit přímo v zubní ordinaci.

Již po první návštěvě dentální hygieny jsou viditelné výsledky. Vaše zuby jsou hladší, bělejší, ale i mezizubní prostory jsou průchodnější. Hygienistka či lékař vám také poradí, jaký zubní kartáček máte používat a co je hlavní, doporučí vám, které mezizubní kartáčky jsou pro vás vhodné. Jen málokdo je takový šťastlivec, že má všechny mezizubní prostory stejně veliké.

Pokud máte zájem o dentální hygienu, můžete se objednat na tel. čísle +420 739 547 696 nebo na www.stoma-centrum.cz.