CEREC

Moderní počítačem řízené zhotovení celokermických výplní, korunek, faset nebo můstků přímo v zubní ordinaci. CAD/CAM technologie (Computer Aided Design/ Computer Aided Manufacturing) umožňuje kompletní ošetření pouze v jedné návštěvě zubní ordinace.

Přístroj se skládá z mobilního počítače, na který je připojena speciální 3D kamera. Po naskenování (optickém otisku) zubu lékař zhotoví na počítači přesnou výplň, korunku nebo můstek a následně odešle data do frézy. Po zhruba 10 minutách je výsledná práce vyfrézovaná z keramického bloku. Práce je následně individualizována v zubní laboratoři za použití speciálních keramických barev a poté může být definitivně nasazena.

Keramická inlay je výplň zubu vyrobbena mimo ústa pacienta, vyfrézována s maximální přesností a odpovídá tvarem, barvou a vlastnostmi nahrazovanému zubu. Neobsahuje žádné kovy a pomocí speciálních materiálů je trvale spojena s vlastním zubem. V současné době jsou keramické inlaye považovány za nejhezčí alternativu k bílým výplním. Při větších defektech pomáhají zabránit prasknutí tenké stěny zubu a mají výrazně vyšší životnost než bílé kompozitní výplně. S CEREC přístrojem může být keramická inlay hotova do 60 minut a je jen velmi těžké, odlišit ji od okolních zubů.

Keramické fasety jsou tenké plátky keramiky, které se lepí na přední zuby z estetických nebo kosmetických důvodů. Často se může díky fasetám upustit od radikálního broušení a ošetření pomocí klasické korunky. Stejně jako inlay je také keramická faseta zhotovena během jedné návštěvy.

Celokeramické korunky jsou na pohled od vlastních zubů prakticky nerozpoznatelné. Díky chybějicímu kovu vypdají daleko "živěji", jejich vlastnosti umožňují využít barvy a optických vlastností zubu, na kterém jsou nasazeny. Zhotoveny jsou v jedné návštěvě

Všechny celokeramické práce jsou po vyfrézování následně dobarvovány a leštěny v naší zubní labortoři, aby byl výsledek ošetření dokonalý. Pokud budete mít o zájem o konzulaci nebo o ošetření a máte u nás registraci, můžete se objednat pomocí objednacího kalendáře nebo na telefonicky. Pokud u nás registraci nemáte a potřebujete ošetřit pomocí CAD/CAM technologie, můžete si domluvit termín na tel. čísle +420 739 547 696.