Poskytované služby - bělení zubů

Bělení zubů

Zářivý úsměv a zdravě vypadající zuby jsou v současné době pro stále větší část veřejnosti nejen otázkou estetiky, ale především naprostou samozřejmostí a podmínkou úspěchu v osobním životě i v zaměstnání. V celém světě tak dochází k enormnímu nárůstu zájmu o bělení zubů.

Řada lidí, kteří touží po sněhobílých zubech, podléhá reklamám a nabídkovým letákům a v obchodech sahá po bělicí pastě. Stejně jako ostatní zubní krémy jsou kosmetickými přípravky a jako takové musí splňovat určité, zákonem dané, limity. Jedním z nich je i to, že nemohou obsahovat více peroxidu vodíku, než je povolená norma. Vybělit zuby však dokážou pouze silná oxidační činidla, která odbarvují pigmenty v organické části zubní skloviny. Takovým činidlem je koncentrovaný peroxid vodíku nebo karbamid peroxidu. Ten však může naordinovat pouze zubní lékař. Žádný volně dostupný přípravek na bělení zubů neobsahuje dostatečně účinnou koncentraci karbamid peroxidu. U bělících zubních past může být po jejich dlouhodobém používání výsledek zcela opačný - díky úbytku zubní skloviny a prosvítajícímu tmavému dentinu jsou zuby více žluté.

Stále však panuje mezi pacienty jistá nedůvěra a mýty, že bělení je pro chrup škodlivé. Rozsáhlé klinické studie však hovoří přesně opačně. Bělení zubů pod dohledem zubního lékaře nemá negativní vliv na strukturu a složení zubních tkání. Bělící přípravky nenarušují ani výplně zubů, můstky nebo korunky. Podstatou bělení zubů je přeměna barevných pigmentů z povrchu zubů v pigmenty bezbarvé, což ve spojení s profesionálním čištěním zubů výrazně eliminuje vznik zubního kazu.

Ordinační bělení zubůje ze všech metod nejrychlejší, celý proces netrvá déle než 60 minut. Lékař nejdříve odstraní zubní kámen, důkladně očistí povrch zubů a izoluje okraje dásně. Poté na povrch zubní skloviny nanese vlastní bělící gel. Pro jeho aktivaci lékař někdy používá speciální lampu, její použití však záleží na typu bělícího prostředku. Vše probíhá pod kontrolou lékaře, celý proces je naprosto bezpečný a výsledný efekt je možno pozorovat okamžitě po ukončení ordinačního bělení. Výsledek vydrží několik let v závislosti na Vašich návycích.

Domácí bělení je bezpečná a efektivní metoda. Než začnete své zuby bělit, je třeba důkladné stomatologické vyšetření, ošetření případných zubních kazů a jiných onemocnění, které by mohly vlastní proces bělení komplikovat. Součástí je rovněž profesionální čištění zubů, odstranění externích pigmentací a určení stávajícího odstínu zubů pro pozdější porovnání s konečným výsledkem bělení zubů. Lékař musí zhotovit nosiče bělícího gelu. V ordinaci provede otisky Vašeho chrupu, podle nich pak laboratoř udělá sádrové modely a na nich vyrobí individuální nosiče. Po vyzkoušení Vám lékař nosiče a bělící gely odevzdá a předvede způsob jejich aplikace. Vlastní bělení zubů trvá zhruba jeden týden a nezabere více než 40 minut denně. Výsledek vydrží několik let v závislosti na Vašich návycích.

Walking bleach technika se používá k vybělení zbarvených "mrtvých" zubů s ošetřenými kořenovými kanálky. Lékař po otevření mrtvého zubu odstraní případné zbytky kořenové výplně z korunkové části a uzavře vchod do kořenového kanálku. Poté do zubu aplikuje speciální bělící roztok. Zub provizorně uzavře. Po čase následuje kontrola a po dosažení žádoucího výsledku se zub ošetří definitivně. Efekt je většinou patrný ihned po první návštěvě a konečný výsledek (stejný odstín mrtvého zubu a zubů sousedních) je zpravidla dosažen po třech výměnách bělícího roztoku.

Air-Flow pracuje na principu vysokého tlaku vody a vzduchu v kombinaci se speciálně granulovaným práškem, jedlou sodou. Bez mechanického obrušování zubní korunky kartáčkem a abrazivní depurační pastou můžeme velmi rychle a hlavně šetrně vyčistit zub od pigmentací a plaku, neutralizovat povrchy zubů od kyselin a bakteriálních zbytků. Zuby získají svoji původní bělost a současně ještě zvýšime pH v ústech tak, aby se pozastavily veškeré demineralizační procesy zubních tkání. Ošetření Air-Flow většinou předchází odstranění zubního kamene kyretami a ultrazvukovým přístrojem. Toto ošetření se ovšem může úplně vynechat v závislosti na míře spolupráce klienta a jeho schopnosti si dokonale kontrolovat množství plaku na zubech v domácím prostředí.

Pokud máte zájem o bělení zubů, můžete se objednat na tel. čísle +420 739 547 696 nebo pomocí tohoto objednacího kalendáře.